ForMetin
Bun Venit Pe ForMetin Community!

Va Rog Sa Va Inregistrati/Conectati Pentru A Putea Discuta!

Distrativa Impreuna Cu ForMetin Community!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

ForMetin
Bun Venit Pe ForMetin Community!

Va Rog Sa Va Inregistrati/Conectati Pentru A Putea Discuta!

Distrativa Impreuna Cu ForMetin Community!
ForMetin
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Metin2eragon
Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  EmptySam Dec 27, 2014 11:52 am Scris de dannyellutzu

» Metin2Orizon2
Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  EmptyVin Iul 12, 2013 5:12 pm Scris de Vali15

» orizon2 Private Server
Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  EmptyVin Iul 12, 2013 10:09 am Scris de secret2010

» Burn-Metin2
Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  EmptyJoi Feb 28, 2013 5:58 pm Scris de andreiuka1

» Metin2Ash PVM Clasic
Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  EmptyDum Feb 03, 2013 7:47 am Scris de Sillent

» DeVorbit.Ro Official [HOSTAT] Server PVP CLASIC 24/24 24/7 Dedicat!
Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  EmptyMier Ian 02, 2013 3:35 pm Scris de devorbit

» DeVorbit.Ro Official [HOSTAT] Server PVP CLASIC 24/24 24/7 Dedicat!
Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  EmptyMier Ian 02, 2013 3:34 pm Scris de devorbit

» MD gratis!!! Foarte buna metoda...
Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  EmptyDum Dec 30, 2012 6:31 pm Scris de kick971

» formetin2.wikiforum.ro
Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  EmptyVin Oct 19, 2012 3:27 pm Scris de formetin2.wikiforum.ro

Radio
script:




Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !

In jos

Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !  Empty Ghid Ninja Lama - Profesionisti/PvP !

Mesaj Scris de M@$T€R™ Mar Ian 04, 2011 2:59 am

Inainte de toate,mentionez ca acest ghid este pt Ninja Lama Profesionisti !

Dupa cum stim cu totii,eu cred ca Ninja este cel mai greu de controlat caracter,mai ales cel de lama,asa ca doar profesionistii pot castiga lupte PvP contra altor caractere ca Sura Magie Neagra.
Ce trebuie la un Ninja Lama Profesionist,este sa cunoasca bine skillurile,in rest totul e OK :
1.Ambuscada - Unul dintre cele mai rapide skilluri la un ninja lama.Consista intr-o injunghiere a adversarului. Este poate cea mai puternica dintre Skillurile unui Ninja, sau cel putin cea mai utila. Primeste un bonus destul de important la dauna daca adversarul este injunghiat pe la spate , chiar si cand este folosita sub efectul Camuflajului.
Secret : Foarte buna in PvP,folosita sub efectul Camuflajului si injunghiat pe la spate.Poate fi chiar mortala.
2.Pumnal Rulant - Consta intr-o serie de roti.Parerea mea este ca este unul dintre cele mai grele de folosit skilluri,sau poate chiar cel mai greu.Folosita de un incepator (1 Lovitura,normal),nu poate face aproape nimic contra adversarului,mai ales daca este un Razboinic Mental (Cu Corp Rezistent activat).Folosit de un profesionist (2-5 Lovituri),poate fi mortala indiferent de Rasa.
Secret : Pentru a lovi de 2-5 ori,trebuie sincronizarea perfecta dupa terminarea comboului cu pumnalele.
3.Nor Otravitor - Unul dintre cele mai bune competente ale unui ninja.Ea consta in scuiparea unui nor otravitor,care nu numai ia Damage Vazut (Atacul care scrie la descrierea competentei),are sansa de otravire,si daca reuseste,ia Damage-ul Vazut + Apararea Inamicului (deci IGNORA apararea inamicului).
Secret : Otrava trece si de Reflectia Shamanului Dragon,deci puteti fi invincibili !
4.Atac Rapid - Cel mai original skill al unui Ninja.Damage-ul este mediu la acest skill.Da jos adversarul,ceea ce este foarte bine,pentru ca castiga-ti 2-3 secunde in care o parte din HP se regenereaza,la fel si Skillurile folosite.
Secret : Recomandat sa-l folositi ca in schema : Camuflaj>Ambuscada>Nor Otravitor>Pumnal Rulant>Atac Rapid>Ambuscada>Nor Otravitor etc.
5.Camuflaj - Folosind-o,vei fi invizibil fata de ceilalti playeri.Foarte utila in PvP,dar tineti minte ! Camuflajul trb folosit doar o data in PvP,la inceput,deoarece dureaza destul de mult pana cand se activeaza,si puteti fi loviti.
Secret : Foarte buna pentru a scapa de monstrii ostili (ex. Tigrul Alb).
Daune foarte elevate cand este folosita cu Ambuscada G1 si Camuflaj (cel putin) M1.

Sper ca v-am fost de ajutor ! Pe data viitoare !
M@$T€R™
M@$T€R™
Administrator
Administrator

Mesaje : 231
Puncte : 45507
Reputatie : 106
Grad : DesigneR-LideR | AdministratoR
Avertizari : Nici Una !
Stare de spirit : fR€Sh :X

https://4metin101-forumz.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum